Novinky

 

10. 1. 2010 Nový web

Právě jsem spustil nové webové stránky. Dozvíte se zde zajímavosti o každé akci či turné, na které se budu podílet. A také mnohem víc, z hudebního světa…

2.10.09  CHINASKI vyráží na zcela unikátní klubový speciál 

Skupina CHINASKI doslova „vymění“ festivalovou atmosféru za klubová pódia. Cílem je připomenout divákům atmosféru i písně dob minulých. Mimo to, že zazní spousta starých písní na repertoiru nebudou chybět ani hity jako je „1. signální“, „Klára“ nebo „1970“. Turné nesoucí název „Klubový speciál 2009“ okoření letošní podzim! 

V průběhu října a listopadu je naplánováno celkem 12 koncertů. Pojede se především po klubech a menších kulturních domech, a jak již bylo nastíněno, koncerty to nebudou ledajaké. „Výjimečný bude hlavně playlist. Vyslechli jsme četná přání našich fanoušků a více než dvě třetiny programu budou tvořit písně, které jsme léta nehráli. Bude to velký průřez naší nesinglovou tvorbou“, vysvětluje zpěvák a kytarista kapely Michal Malátný. V průběhu koncertu se tedy kapela bude plynule přesouvat prostřednictvím svých písní ve směru minulost – přítomnost a nezapomene své posluchače odměnit jednou nebo dvěma skladbami z připravovaného alba. Chinaski také překvapí návštěvníky svými kostýmy a netradiční scénou vytvořenou přímo pro tuto příležitost. Scénu má opět pod taktovkou scénograf Hynek Dřízhal, který pro Chinaski připravoval i scénu k „Autopohádkám“. Jako host se na turné představí kapela Fate Magazine.

Budoucí plány kapely…
V průběhu léta se skupina ukázala divákům na všech zásadních festivalech po celé ČR a celkem odehrála okolo stovky vystoupení. I přes tento úspěch se Chinaski rozhodli v příštím roce koncertování omezit. „Krom toho, že v roce 2010 skupina odehraje několik festivalů na Slovensku, se budou kluci naplno věnovat práci na nové desce, která by měla vyjít v průběhu září 2010“

Jak to tak vypadá podzimní tour „Klubový speciál 2009“ je na dlouhou dobu poslední příležitostí, kde lze Chinaski vidět naživo přímo v akci. 

 

10.10.09 Miro Žbirka chystá historicky první akustické turné v kariéře  

Miro Žbirka nadcházející léto částečně zasvětí práci - přípravám nové desky a především historicky prvního akustického turné ve své úspěšné kariéře. Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání - divadelní sály po celé republice.

Písně zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami... zkrátka v čisté, „poloobnažené podobě“, jak říká sám Miro. „Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru. Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, celkové vyznění skladby trochu pozmění,“ vysvětluje.

Že je to vskutku dobrý nápad a lidé akustické verze slyšet chtějí, potvrdil velkolepý úspěch květnového koncertu, jehož první část Miro Žbirka zaplnil právě svými hity v akustickém provedení, druhou pak odzpíval v doprovodu symfonického tělesa a pěveckého sboru. Nabitá Smetanova síň Obecního domu Praha tehdy každou píseň odměnila nekonečným aplausem. Repertoár koncertů Acoustic tour Miro Žbirka 2009 bude průřezový – ty nejoblíbenější skladby, např. Co bolí to přebolí, Denisa, Atlantída, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, Zažni... proložené čerstvými novinkami z chystaného alba. Mira Žbirku na pódiu doprovodí zpěvačka Martha a možná i další hosté, jejichž jména však Miro zatím neprozradil. 

Acoustic tour Miro Žbirka 2009

25. 09. Děčín Městské divadlo
29. 09. Kutná Hora Tylovo divadlo
06. 10. Jablonec nad Nisou Městské divadlo
07. 10. Teplice Divadelní sál Domu kultury
09. 10. Jičín Divadlo
10. 10. Česká Lípa Jiráskovo divadlo
13. 10. Havířov Divadelní sál Domu kultury
14. 10. Zlín sál Velkého kina
21. 10. Ostrava Divadelní sál DK města Ostravy
23. 10. Pardubice Sukova síň Domu hudby
27. 10. Prostějov Městské divadlo
28. 10. Brno Janáčkovo divadlo
30. 10. Příbram Divadlo Antonína Dvořáka
03. 11. Praha Divadlo Hybernia
05. 11. České Budějovice Divadelní sál Metropol
06. 11. Dvůr Králové Hankův dům
10. 11. Plzeň Synagoga